مجله خبری » سبک زندگی » موفقیت » ثروتمندترین افراد تاریخ چه کسانی هستند؟


ثروتمندترین افراد تاریخ چه کسانی هستند؟
دسته : موفقیت
نویسنده : sina
۳۰ آبان ماه ۱۳۹۵

شاید شما فکر کنید که ثروتمندترین مرد دنیا در زمان حال زندگی می‌کند اما ثروتمندانی چون بیل گیتس و وارن بافت (Warren Buffett) هنوز هم فاصله‌ی زیادی با ثروتمندترین افراد تاریخ دارند. با معرفی ۱۰ مرد ثرومند جهان در طول تاریخ همراه باشید.

همواره در طول تاریخ، راه‌های بسیاری برای پولدار شدن وجود داشت. خونریزی، تاج‌گذاری، سرمایه‌گذاری زیرکانه و یا راه‌اندازی تجارت‌های قدرتمند از جمله راه‌هایی بوده که افراد از طریق آنها به ثروت هنگفتی رسیدند. اخیرا بر اساس اسناد منتشر شده، ۱۰ مورد از ثروتمندترین افراد تاریخ معرفی شدند که نام آنها را به افسانه‌ها گره میزند.

این ۱۰ مورد بر اساس اسناد موجود معرفی شده‌اند و افرادی مانند چنگیزخان مغول، حضرت سلیمان، فراعنه‌ی مصر، اسکندر مقدونی، ثروتمندان روم باستان و پاپ‌ها به علت در دست نبودن آمار دقیق، در آن گنجانده نشده است. همچنین ثروت‌های خانوادگی مانند ثروت خاندان «مدیچی» (Medici) و «روث چایلدس» (Rothschilds) در نظر گرفته نشده است.

۱۰ مورد از ثروتمندترین افراد تاریخ

۱۰٫ کورنلیوس واندربیلت (Cornelius Vanderbilt)- ثروت: ۱۸۵ میلیارد دلار

کورنلیوس واندربیلت یکی از معروف‌ترین چهره‌های تاریخ آمریکا است. او در قرن نوزدهم، صنعت حمل‌ونقل ریلی و دریایی را در این کشور سازمان داد و دانشگاهی نیز به نام خودش تاسیس کرد. خانواده‌ی واندربیلت هنوز هم از افراد سرشناس جامعه آمریکا هستند. پس از پایان جنگ داخلی آمریکا، امپراتوری حمل‌ونقل واندربیلت گسترش پیدا کرد و ثروت وی در روزهای اوج کارش به ۱۸۵ میلیارد دلار هم رسید.ثروتمندترین افراد تاریخ چه کسانی هستند؟

۹٫ هنری فورد (Henry Ford)- ثروت: ۱۹۹ میلیارد دلار

هنری فورد پایه‌گذار تولید انبوه خودرو و یکی از بزرگ‌ترین چهره‌های صنعت خودروسازی در تاریخ آمریکا است. وی شرکت فورد موتور را تاسیس کرد و اتومبیل‌ها را به صنعت حمل‌ونقل وارد کرد. فورد برای اولین بار در جهان، سیستم تولید بر مبنای خط تولید را راه‌اندازی کرد و در این سیستم هر فردی بخش کوچکی از کار را بر عهده می‌گرفت. این سیستم، سرعت فرایند تولید را بیشتر می‌کرد و قیمت نهایی محصول را نیز کاهش می‌داد. به این ترتیب هنری فورد با ثروت ۱۹۹ میلیارد دلاری به یکی از ثروتمندترین افراد تاریخ تبدیل شد.ثروتمندترین افراد تاریخ چه کسانی هستند؟

۸٫ معمر قذافی (Muammar Gaddafi)- ثروت: ۲۰۰ میلیارد دلار

لیبی کشوری است در شمال آفریقا با منابع فراوان نفت و معمر قذافی به مدت ۴۲ سال در این کشور حکومت کرد. این دیکتاتور برکنار شده در این مدت ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه به جیب زد اما این ثروت به دادش نرسید و در سال ۲۰۱۱ در جریان انقلاب مردم لیبی کشته شد.ثروتمندترین افراد تاریخ چه کسانی هستند؟

۷٫ ویلیام فاتح (William the Conqueror)- ثروت: ۲۰۹ تا ۲۲۹ میلیارد دلار

ویلیام فاتح اولین پادشاه انگلیس است و ثروت وی بین ۲۰۹ تا ۲۲۹ میلیارد دلار برآورد می‌شود. او که اصلیتی از نرماندی داشت در فاصله‌ی سال‌های ۱۰۶۶ تا ۱۰۸۷ میلادی حکومت می‌کرد و یکی از آخرین جنگ‌های موفقیت‌آمیز انگلیس را رهبری کرد. ویلیام با نام ویلیام نامشروع نیز شناخته می‌شود و گفته شده که از نوادگان وایکینگ‌ها بوده است. وی در طول دوران حکومت خود فتوحات زیادی را داشته و به همین دلیل لقب ویلیام فاتح را از آن خود کرد.ثروتمندترین افراد تاریخ چه کسانی هستند؟

۶٫ جیکوب فوگر (Jakob Fugger)- ثروت: ۲۲۱ میلیارد دلار

تاجر و بانکدار آلمانی به نام جیکوب فوگر در سال‌های ۱۴۵۹ تا ۱۵۲۵ میلادی در اگزبورگ زندگی می‌کرد. او به خاطر تجارت پارچه با ایتالیا به شهرت رسید و در معدن‌های طلا و نقره مجارستان هم سرمایه‌گذاری کرده بود.ثروتمندترین افراد تاریخ چه کسانی هستند؟

۵٫ میرعثمان علی خان (Mir Osman Ali Khan)- ثروت: ۲۳۰ میلیارد دلار

شاید هیچ‌وقت اسم میرعثمان علی خان به گوش شما نرسیده باشد اما او با ثروت ۲۳۰ میلیارد دلاری یکی از ثروتمندترین افراد تاریخ است. میرعثمان علی خان در سال ۱۹۱۱ و پس از مرگ پدرش به حکومت بخش حیدرآباد هند رسید و تا ۳۷ سال بعد در حوزه‌های آموزش، صنعت الکترونیک و خط آهن سرمایه‌گذاری کرد. میر عثمان ۱۴۹ فرزند داشت و در سال ۱۹۶۷ درگذشت.ثروتمندترین افراد تاریخ چه کسانی هستند؟

۴٫ نیکلای الکساندروویچ رمانوف (Nikolai Alexandrovich Romanov)- ثروت: ۳۰۰ میلیارد دلار

نیکلای الکساندروویچ رمانوف یا همان تزار نیکولای دوم در طول دوران حکومتش بر روسیه به ثروتی معادل ۳۰۰ میلیارد دلار دست یافت. نیکولای دوم آخرین پادشاه روسیه بود و به همراه خانواده‌اش در سال ۱۹۱۸ و پیش از سرنگونی حکومت به دست انقلابیون کشته شد. او بعدها توسط کلیسای ارتدوکس روسیه تقدیس شد و به این ترتیب عنوان ثروتمندترین قدیس تاریخ بشر را نیز از آن خود کرد.ثروتمندترین افراد تاریخ چه کسانی هستند؟

۳٫ اندرو کارنگی (Andrew Carnegie)- ثروت: ۳۱۰ میلیارد دلار

اندرو کارنگی یک مرد ثروتمند و قدرتمند بود که در اواسط قرن نوزدهم با موفقیت در صنایع استیل معروف شد. این مرد اسکاتلندی در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمد و پس از تجربه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف، شرکت صنایع استیل ایالات متحده را تاسیس کرد. این شرکت بخش عمده‌ی ثروت ۳۱۰ میلیارد دلاری کارنگی را رقم زد. البته وی تمام این ثروت را خرج اهداف انسان دوستانه کرد و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مردان بشردوست جهان شناخته شد.ثروتمندترین افراد تاریخ چه کسانی هستند؟

۲٫ جان دی راکفلر (John D. Rockefeller)- ثروت: ۳۴۰ میلیارد دلار

راکفلر آمریکایی همچنان هم یکی از کسانی است که می‌تواند لقب ثروتمندترین مرد تاریخ را داشته باشد. او در سال ۱۸۳۹ در نیویورک به دنیا آمد و در شکل‌گیری شرکت استاندارد اویل (Standard Oil) نقش داشت. این شرکت یکی از بزرگ‌ترین و انقلابی‌ترین شرکت‌های صنعت نفت و انرژی محسوب می‌شود. راکفلر اقدامات بشردوستانه‌ی زیادی نیز انجام داد که از جمله آن می‌توان به تاسیس دانشگاه‌های شیکاگو و راکفلر اشاره کرد. جان دی راکفلر در سال ۱۹۳۷ درحالی‌که ۹۷ سال سن داشت، درگذشت.ثروتمندترین افراد تاریخ چه کسانی هستند؟

۱٫ مانسا موسی (Mansa Musa)- ثروت: ۴۰۰ میلیارد دلار

مانسا موسی که به موسای مالی معروف است با فاصله‌ی زیاد به عنوان ثروتمندترین انسان تاریخ شناخته می‌شود. امپراتور مالی چهار برابر بیشتر از ثروتمندان امروزی، سرمایه داشت. او در سال ۱۲۸۰ به دنیا آمد و در سال ۱۳۳۷ درگذشت. مانسا موسی مساجد و مدرسه‌های زیادی را در سراسر آفریقا ساخت و تا کنون هیچ‌کس نتوانسته به رکورد ثروت او نزدیک شود.ثروتمندترین افراد تاریخ چه کسانی هستند؟


منبع:انتخاب کردن آواتار

دیدگاه ها

آرشیو هفتگی
جدیدترین مطالب
سفری کوتاه به جاذبه های جهان در قاب عکس هایی متفاوت
۱۳۹۶/۰۵/۰۴
نفر 612 نفر
۱۴ ترفند فوق العاده عالی برای زمانی که پیک نیک یا کمپ می روید
۱۳۹۶/۰۵/۰۴
نفر 969 نفر
شخصیت شناسی: کدام یک از آدمک های تصویر شباهت بیشتری به شما دارد؟
۱۳۹۶/۰۵/۰۲
نفر 889 نفر
رنگ های مختلف لباس چه تاثیری در روحیه شما می گذارند؟
۱۳۹۶/۰۵/۰۱
نفر 794 نفر
هر آنچه باید درباره «تب کریمه کنگو» بدانید
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 1,186 نفر
۱۴ وسیله روزمره زندگی که از شنیدن قیمتشان مغزتان سوت خواهد کشید
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 894 نفر
۱۰ حقیقت رایج و نادرست که از کتاب های درسی و در مدرسه آموخته ایم !
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 719 نفر
چرا دوش گرفتن با آب گرم به سوزاندن کالری بیشتر و دوش گرفتن با آب سرد به تقویت سیستم ایمنی بدن می انجامد؟
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 719 نفر
مزایای قرار دادن یک لیموترش تازه در کنار تختخواب
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 587 نفر
۶ تکنولوژی پیشرفته و باورنکردنی قدیمی که رازهای آن ها ناشناخته باقی مانده اند
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 997 نفر
پربازدیدترین ها
  کاربرد ها
  روزنامه
  روزنامه
  روزنامه
  لطفاصبر کنید ...

  با تشکر از شما برای ثبت نام

  درباره زیگزاگ
  زیگزاگ یک مجله اینترنتی در حوزه سبک زندگی و سرگرمی است و در عین حال با سبکی جدید اخبار و رویدادهای پیرامون را پوشش می دهد. زیگزاگ قصد دارد بر مبنای نوآوری و ابتکار خدمات و سرویسهای تحت وب را با رویکردی جدید در اختیار کاربران قرار دهد و کلیه نیاز های بینندگان خود را در تمام زمینه ها تامین نماید.
  این وبـسایت متعلق به وبسایت زیگزاگ می باشد و تمامــی حقوق آن محفوظ اســت
  طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رايانه ايي هرگونه کپي برداري از قالب هاي طراحي شده پيگرد قانوني دارد
  طراحی وبسایت : وب اکتیو /  برنامه نویسی : مهرگان سیستم