مجله خبری » خانه و دکوراسیون » دکوراسیون » ۱۰ اشتباه در دکوراسیون که خون طراحان را به جوش می آورد


۱۰ اشتباه در دکوراسیون که خون طراحان را به جوش می آورد
نویسنده : سینا پوریان
۳۰ آبان ماه ۱۳۹۵

۱- خرید آنلاین پارچه 

۱۰ اشتباه در دکوراسیون که خون طراحان را به جوش می آورد

بله اشتفان شوبل طراح (Stephen Shubel) هم از قدرت زیباتر کردن طرح های روی پارچه ها باخبر است. فقط نگاهی به چیدمان شیک این اتاق بیاندازید. اگرچه بسیار وسوسه برانگیز است که این پارچه های رنگی و منتوع را آنلاین خریده و با پارچه های مبلمان قدیمی خود تعویض کنید، شوبل شما را از این خرید منع می کند و می گوید که خودش هرگز این کار را نمی کند، شما باید بتوانید جنس پارچه ها را لمس کنید، طرح و رنگ آنها را از نزدیک ببینید و از این کار احساس خوبی هم داشته باشید.

۲- اصرار به انتخاب های نادرست 

۱۰ اشتباه در دکوراسیون که خون طراحان را به جوش می آورد

طراحی به نام جنت ویتسُون (Jeannette Whitson) در این باره می گوید: “بهتر است برای چیدمان منزل تان کمی سازش را هم تجربه کنید.” او در مورد تجربه خود دراین باره می گوید، یک بار دلم می خواست که برای خانه جدیدم در نشویل، یک تخته عریض آنتیک را برای طراحی بخشی از آن به کار ببرم، اما واقعیت این بود که خانه من برای مزین شدن به آن نوع تخته کوچک بود بنابریان تخته مناسب تری را تنها با پرداخت ۳ دلار تهیه کردم و آن را برایم رنگ مناسبی زنند و این چیزی بود که برای خانه من مناسب تر بود. نتیجه کار هم خیلی خوب از آب درآمد.

۳- به کار گرفتن وسایل بیش از حد لازم

۱۰ اشتباه در دکوراسیون که خون طراحان را به جوش می آورد

آیا تاکنون بر روی تختی دراز کشده اید که ۶۰ بالش روی آن چیده شده است؟ گاهی لازم است برای کنار زدن این همه بالش و دراز کشیدن بر روی آن تخت، دستورالعملی به حجم یک کتاب را مطالعه کنید.

ضرورتی ندارد که یک دکوراسیون خوب آنقدر استثنایی باشد که شما را هاج و واج و مبهوت کند، همین که فضای راحتی را برای تان به وجود آورد، کفایت می کند.

۴- تسلیم استرس هایمان شدن

۱۰ اشتباه در دکوراسیون که خون طراحان را به جوش می آوردجفری بیلهوبر (Jeffrey Bilhuber)، طراح اتاق نشیمنی که مشاهده می کنید در مورد چیدمان منزل می گوید: “همواره از مراحل چیدمان اتاق های خانه تان از ایده ای که خاص خودتان است به گونه ای استفاده کنید که از آن لذت ببرید. در انجام این کار خلاق باشید. زمانی که هراس انجام دادن این کار را از خود دور کنید، خود به خود، از انجام آن هم لذت می برید.” بله تغییر دکوراسیون کار چندان راحتی به نظر نمی رسد اما وقتی استرس انجام آن از بین برود، خیلی هم دوست داشتنی می شود.

۵- هزینه کردن بیش از حد برای تغییر مداوم رنگ اتاق ها

۱۰ اشتباه در دکوراسیون که خون طراحان را به جوش می آورد

اریک کوهلر (Eric Cohler) طراح توصیه می کند، زمانی که یک رنگ خوب می تواند سال ها برای یک اتاق به کار گرفته شود، چرا باید این همه هزینه برای تنوع رنگ هایی شود که تنها ممکن است چند سال دوام داشته باشند. او به مشتریانش پیشنهاد می دهد از اختصاص بیش از اندازه درآمدشان برای رنگ های غیرضروری اجتناب کنند.

۶- چیدن مبل ها در مقابل هم 

۱۰ اشتباه در دکوراسیون که خون طراحان را به جوش می آورد

جو نای (Joe Nye) که خود طراح است معتقد است هیچ چیزی نمی تواند به اندازه چیدمان مبل ها یک اتاق در مقابل هم، در دکوراسیون ناکارآمد باشد. زمانی که مبل ها درست در مقابل هم و خصوصا بدون فاصله کافی چیده می شوند، آن مسیر برای رفت و آمد راحت سد می شود. البته در مواردی خاص می توان این کار را انجام داد.

نمونه ای از چیدمانی را که در تصویر ملاحظه می کنید، توسط جو نای و برای یک دکوراسیون اسپرت، در نظرگرفته شده است. همان طور که ملاحظه می کنید مبل ها و کاناپه های بدون پشتی به گونه ای در کنار هم قرار گرفته اند که راحت بتوان از فواصل آن عبور کرد.

۷- استفاده از آینه های کوچک

۱۰ اشتباه در دکوراسیون که خون طراحان را به جوش می آوردآنی براهلر (Annie Brahler) که خود هم طراح و هم آرایشگر است، می گوید: “مردم عمدتا از آینه های بزرگ هراس دارند. اما دلیلی برای این ترس وجود ندارد. نه تنها نباید از آینه بزرگ ترسید بلکه باید بدانیم که آینه بزرگ فضایی را که در آن تعبیه می شود، بزرگ تر هم به نظر می آورد.

او معتقد است اگر می خواهید دو لوستر را در یک اتاق تعبیه کنید، یکی را حذف کنید و به جای آن از یک آینه بزرگ استفاده کنید.

۸- اهمیت دادن به کمیت به جای کیفیت 

۱۰ اشتباه در دکوراسیون که خون طراحان را به جوش می آوردسوزانا رایناشتاین (Suzanne Rheinstein)، طراح پرآوازه و معروف می گوید: “کمتر داشته باشید اما بهترش را … البته این کار نمی تواند یک روند ۱۰ دقیقه ای باشد. اگر شما هرسال تنها یک وسیله خوب و باکیفیت برای منزل تان خریداری کنید، در این صورت در طول ۵ سال، ۵ چیز با کیفیت را به خانه خود اضافه کرده اید که همیشه هم به درتان خواهد خورد.”

۹- قرار دادن وسایل کوچک در اتاق های کوچک 

۱۰ اشتباه در دکوراسیون که خون طراحان را به جوش می آورد

کن فالک (Ken Fulk)، با قرار دادن یک میز بزرگ چای خوری به سبک ویکتوریایی، همان گونه که در تصویر بالا ملاحظه می کنید، اتاق نشیمن کوچکی را تزئین کرده است. او معتقد است، وسایل بزرگ به اتاق بعد می دهد و ظاهر دلربایی به آن می دهد.

۱۰- فراموش کردن آنکه اتاق کودک نیازمند تغییراتی با بزرگ شدن اوست

۱۰ اشتباه در دکوراسیون که خون طراحان را به جوش می آوردقرار نیست که اتاق کودک ما همیشه به همراه نقاشی های والت دیزنی و یا تصاویر ورزشی، بر روی دیوارها یا روتختی های آن باشد. فقط کافی است که جایی برای نشان دادن جوایزی که او دریافت کرده و نیز علایقش باشد. از آنجایی که این علایق در کودکان مدام تغییر می کند، بهتر است به خواسته هایشان اهیمت داده شود. اما اجازه ندهید این رفتارها همراه آنها رشد پیدا کند.


منبع:انتخاب کردن آواتار

دیدگاه ها

آرشیو هفتگی
جدیدترین مطالب
سفری کوتاه به جاذبه های جهان در قاب عکس هایی متفاوت
۱۳۹۶/۰۵/۰۴
نفر 612 نفر
۱۴ ترفند فوق العاده عالی برای زمانی که پیک نیک یا کمپ می روید
۱۳۹۶/۰۵/۰۴
نفر 969 نفر
شخصیت شناسی: کدام یک از آدمک های تصویر شباهت بیشتری به شما دارد؟
۱۳۹۶/۰۵/۰۲
نفر 889 نفر
رنگ های مختلف لباس چه تاثیری در روحیه شما می گذارند؟
۱۳۹۶/۰۵/۰۱
نفر 794 نفر
هر آنچه باید درباره «تب کریمه کنگو» بدانید
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 1,186 نفر
۱۴ وسیله روزمره زندگی که از شنیدن قیمتشان مغزتان سوت خواهد کشید
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 893 نفر
۱۰ حقیقت رایج و نادرست که از کتاب های درسی و در مدرسه آموخته ایم !
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 718 نفر
چرا دوش گرفتن با آب گرم به سوزاندن کالری بیشتر و دوش گرفتن با آب سرد به تقویت سیستم ایمنی بدن می انجامد؟
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 719 نفر
مزایای قرار دادن یک لیموترش تازه در کنار تختخواب
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 587 نفر
۶ تکنولوژی پیشرفته و باورنکردنی قدیمی که رازهای آن ها ناشناخته باقی مانده اند
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 997 نفر
پربازدیدترین ها
  کاربرد ها
  روزنامه
  روزنامه
  روزنامه
  لطفاصبر کنید ...

  با تشکر از شما برای ثبت نام

  درباره زیگزاگ
  زیگزاگ یک مجله اینترنتی در حوزه سبک زندگی و سرگرمی است و در عین حال با سبکی جدید اخبار و رویدادهای پیرامون را پوشش می دهد. زیگزاگ قصد دارد بر مبنای نوآوری و ابتکار خدمات و سرویسهای تحت وب را با رویکردی جدید در اختیار کاربران قرار دهد و کلیه نیاز های بینندگان خود را در تمام زمینه ها تامین نماید.
  این وبـسایت متعلق به وبسایت زیگزاگ می باشد و تمامــی حقوق آن محفوظ اســت
  طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رايانه ايي هرگونه کپي برداري از قالب هاي طراحي شده پيگرد قانوني دارد
  طراحی وبسایت : وب اکتیو /  برنامه نویسی : مهرگان سیستم