مجله خبری » گوناگون » عجیب و باورنکردنی » ۶ تکنولوژی پیشرفته و باورنکردنی قدیمی که رازهای آن ها ناشناخته باقی مانده اند


در دوران باستان بخش زیادی از دانش، تجربه و مهارت معمولاً از طریق استاد به شاگرد منتقل می شد . در صورتی که به هر دلیلی این رابطه به هم می خورد و زنجیره ی بین استاد و شاگرد بریده می شد اصول ساخت یک وسیله ی شگفت انگیز یا یک اختراع مهم نیز برای همیشه ناشناخته باقی می ماند. این تکنولوژی ها در بسیاری از موارد چنان پیشرفته بوده اند که حتی در دوران کنونی نیز نمی توان راز آن ها را کشف کرد یا از آن ها تقلید نمود.

در این مطلب با بررسی تاریخ ۶ تکنولوژی فوق العاده را به شما معرفی کرده ایم که اصول پایه ی آن ها کاملاً ناشناخته مانده و کسی نمی داند که به چه روشی این تکنولوژی ها مورد استفاده قرار می گرفته اند.

۱- جام لیکورگوس (Lycurgus Cup)

۶ تکنولوژی پیشرفته و باورنکردنی قدیمی که رازهای آن ها ناشناخته باقی مانده اند

این جام که به دوران رومیان باستان تعلق دارد مرگ شاه لیگورکوس را به نمایش می گذارد و یک ویژگی بسیار فوق العاده در خود دارد: جام لیکورگوس در برابر نورهای مختلف یا بر اساس مایعی که داخل آن ریخته شده است تغییر رنگ می دهد. برای مثال در سایه رنگ آن سبز خواهد بود. اگر در داخل آن آب بریزید رنگ آن به آبی تغییر پیدا خواهد کرد و اگر در داخل آن روغن بریزید رنگ زرد متمایل به سرخ خواهد گرفت. دانشمندان بر این باورند که این جام برای تشخیص ناخالصی در نوشیدنی ها استفاده می شده است. در واقع این جام از کوچک ترین ذرات طلا و نقره ساخته شده و این بدین معنا خواهد بود که جواهرسازان و استادان هنرهای دستی دوران باستان از چیزی که ما امروزه آن را نانوتکنولوژی می نامیم اطلاع داشته اند. اما در کمال ناباوری کسی نمی تواند امروزه چنین جامی بسازد.

۲- انرژی مجانی

۶ تکنولوژی پیشرفته و باورنکردنی قدیمی که رازهای آن ها ناشناخته باقی مانده اند

نیکلا تسلا یک مخترع نابغه بود که اختراعات بسیار فوق العاده ای را به ثبت رساند. در سال ۱۹۰۱ وی برج موسوم به «برج واردن لیف» (Wardenclyffe Tower) را ساخت که می توانست انرژی الکتریسیته را به هر جایی در دنیا منتقل کند و انرژی رایگان را در اختیار مردم قرار می داد. متاسفانه بعد از مدتی منابع مالی آزمایشگاه تسلا تمام شد و بلافاصله برج مذکور نیز تخریب گردید. برخی از نقشه های تسلا از این برج انرژی بعد از مرگش پیدا گشته اما قسمت های اصلی طراحی های وی به طرز مشکوکی ناپدید شدند.

۳- صدای درون

۶ تکنولوژی پیشرفته و باورنکردنی قدیمی که رازهای آن ها ناشناخته باقی مانده اند

پناهگاه زیرزمینی «هال- سافلینی» (Hypogeum of Hal-Saflieni) قدیمی ترین پناهگاه زیرزمینی جهان لقب گرفته است. در قسمتی از این پناهگاه موسوم به «The Oracle Chamber» صدای یک مرد بالغ چند برابر شده و در کل سازه می پیچد اما هیچ صدای دیگری در آن شنیده نمی شود. دانشمندان هنوز در تلاشند نحوه ی کار بلندگوهای باستانی این سازه را کشف کنند. گفته می شود صداهای تولید شده در این سالن با چنان فرکانسی انعکاس پیدا می کنند که حاضران می توانند ارتعاشات تولید شده از آن را در سراسر بدنشان حس کنند. این ارتعاشات باعث تغییر در هوشیاری افراد و توهم می شود.

۴- شیشه ی انعطاف پذیر

۶ تکنولوژی پیشرفته و باورنکردنی قدیمی که رازهای آن ها ناشناخته باقی مانده اند

بین سال های ۱۴ تا ۳۷ پیش از میلاد مسیح یک شیشه ساز ماده ای به نام «شیشه ی انعطاف پذیر» را کشف کرد و با استفاده از آن یک جام برای امپراطور تیبریوس ساخت. وقتی که امپراطور نوشیدنی خود را با این جام نوشید و آن را پرت کرد متوجه شد که جام نمی شکند. تیبریوس به این نتیجه رسید که شیشه ی انعطاف پذیر ممکن است ارزش طلا و نقره را زایل کند از این رو دستور قتل شیشه ساز را داد تا این راز برای همیشه نهفته باقی بماند.

۵- آتش یونانی

۶ تکنولوژی پیشرفته و باورنکردنی قدیمی که رازهای آن ها ناشناخته باقی مانده اند

آتش یونانی یک ترکیب بسیار سوزاننده بود که توسط سربازان امپراطوری بیزانس در نبردهای دریایی مورد استفاده قرار می گرفت. در واقع این وسیله از یک لوله ی مسی تشکیل شده بود که شعله های آتش را به طول ۲۵ تا ۳۰ متر پرتاب می کرد. امکان خاموش کردن این ترکیب وجود نداشت و حتی روی آب نیز می سوخت. با گذشت زمان این ترکیب مرگبار با باروت جایگزین شد و دستور ساخت آن نیز از یاد رفت.

۶- پادزهر همه کاره

۶ تکنولوژی پیشرفته و باورنکردنی قدیمی که رازهای آن ها ناشناخته باقی مانده اند

بین سال های ۱۲۰ تا ۶۳ قبل از میلاد مسیح مهرداد ششم بر سرزمین های پنتوس حکومت می کرد. وی چنان از مسموم شدن واهمه داشت که بیش از ۷ سال بدن خود را در معرض انواع سم ها زهرها قرار داد. در نهایت با ترکیب ۵۴ ماده ی مختلف توانست به یک پادزهر جهانی و همه کاره دست یاید. بعد از مرگ وی پزشکان دریافتند که پادزهر وی تاثیر هر سم و زهری را از بین خواهد برد. آن ها این ترکیب را «mithridatium» یا «theriac» نامیدند. با این وجود ترکیبات و دستور ساخت این پادزهر ناشناخته باقی ماند.


منبع: روزیاتوانتخاب کردن آواتار

دیدگاه ها

آرشیو هفتگی
جدیدترین مطالب
سفری کوتاه به جاذبه های جهان در قاب عکس هایی متفاوت
۱۳۹۶/۰۵/۰۴
نفر 609 نفر
۱۴ ترفند فوق العاده عالی برای زمانی که پیک نیک یا کمپ می روید
۱۳۹۶/۰۵/۰۴
نفر 964 نفر
شخصیت شناسی: کدام یک از آدمک های تصویر شباهت بیشتری به شما دارد؟
۱۳۹۶/۰۵/۰۲
نفر 885 نفر
رنگ های مختلف لباس چه تاثیری در روحیه شما می گذارند؟
۱۳۹۶/۰۵/۰۱
نفر 788 نفر
هر آنچه باید درباره «تب کریمه کنگو» بدانید
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 1,182 نفر
۱۴ وسیله روزمره زندگی که از شنیدن قیمتشان مغزتان سوت خواهد کشید
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 890 نفر
۱۰ حقیقت رایج و نادرست که از کتاب های درسی و در مدرسه آموخته ایم !
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 716 نفر
چرا دوش گرفتن با آب گرم به سوزاندن کالری بیشتر و دوش گرفتن با آب سرد به تقویت سیستم ایمنی بدن می انجامد؟
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 712 نفر
مزایای قرار دادن یک لیموترش تازه در کنار تختخواب
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 579 نفر
۶ تکنولوژی پیشرفته و باورنکردنی قدیمی که رازهای آن ها ناشناخته باقی مانده اند
۱۳۹۶/۰۳/۱۲
نفر 991 نفر
پربازدیدترین ها
  کاربرد ها
  روزنامه
  روزنامه
  روزنامه
  لطفاصبر کنید ...

  با تشکر از شما برای ثبت نام

  درباره زیگزاگ
  زیگزاگ یک مجله اینترنتی در حوزه سبک زندگی و سرگرمی است و در عین حال با سبکی جدید اخبار و رویدادهای پیرامون را پوشش می دهد. زیگزاگ قصد دارد بر مبنای نوآوری و ابتکار خدمات و سرویسهای تحت وب را با رویکردی جدید در اختیار کاربران قرار دهد و کلیه نیاز های بینندگان خود را در تمام زمینه ها تامین نماید.
  این وبـسایت متعلق به وبسایت زیگزاگ می باشد و تمامــی حقوق آن محفوظ اســت
  طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رايانه ايي هرگونه کپي برداري از قالب هاي طراحي شده پيگرد قانوني دارد
  طراحی وبسایت : وب اکتیو /  برنامه نویسی : مهرگان سیستم